Ogłoszenie

Nie zapoznanie się z regulaminem nie zwalnia z kar nieprzestrzegania go! ZAPRASZAMY! NA FB "EZOTERYCZNIE" nasza grupa. ;D

#1 2021-12-14 17:44:14

BPW
Administrator
WindowsChrome 96.0.4664.93

Wilkołaki

Człowieka który ma zdolność do likantropii możemy nazwać wilkołakiem. Wiele osób (a nawet większa część populacji ludzkości) uważa że wilkołaki nie istnieją i są bajeczką do straszenia dzieci. (W tej grupie ja się znajduje). Ale jest i grupka przekonańców że one istnieją.

Skoro pewna część grupy ludzkości jest przekonana że istnieje taka istota, spróbuję napisać i udowodnić ich, jak i moją tezę.

Ale na początku przejdziemy do historii jak powstała legenda (a może i prawda) o wilkołaku.

W starożytnej Grecji już uważano że jak zje się jako istota ludzka, ludzkie ciało przejdzie się przemianę w wilka. Ale i było wyjście. Jeśli potem istota ta nie jadła ludzkiego mięsa przez 9 lub 10 lat wracała do swojej ówczesnej postaci. Pliniusz uważał że spotkało to Demenetosa i dzięki temu wygrał zawody olimpijskie.

Podążając wierzeniami w wilkołactwo Petroniusz napisał w "Satyrykach" o żołnierzu który podczas pełni na cmentarzu zamieniał się w wilka. Niewolnik Niceros jako świadek tej metamorfozy chciał wziąć szaty wcześniej zrzucone przez rzekomą istotę, jednak były skamieniałe. Podczas gdy Niceros podejmował próbę podnoszenia szat, wilkołak napadł na trzodę. Jednak uciekł gdy parobek przebił mi szyję dzidą. Podczas powrotnej przemiany żołnierz miał ranę znajdującą się w tym samym miejscu gdzie wilkołak został zraniony. Niceros nabrał większej pewności że to wilkołak.

Tutaj opisałem zaledwie kolebkę historii wilkołaka. Do historii wilkołaka wrócimy w innym poście bo nie chcę Was zanudzać.

Jak rozpoznać wilkołaka?

Wilkołak ma bardzo specyficzny charakter. Trudno jest się z nim zaprzyjaźnić i jest zamknięty w sobie. Aby zostać jego kolegą musielibyście się natrudzić. Nie jest ufny i jednym spojrzeniem potrafi wywołać ciarki. Ma też specyficzne oczy. Świecą blaskiem i nie pasują zazwyczaj do wyglądu jego cery.

Czy wilkołaki są skazane na przemianę?

Uważam że nie. Podczas pełni mogą czuć doładowanie energetyczne. (Też tak mam, podczas pełni, nie mogę zasnąć).

No i moje ulubione pytanie. Czy wilkołak musi wiedzieć że nim jest?

Nie musi. Aby stać się wilkołakiem trzeba się nim narodzić. Rodzice nie muszą wiedzieć że mają dziecko wilkołaka, lub nie muszą o tym mu mówić.

Przez ten post mam wąchania czy wierzyć w wilkołaki czy nie. Szukając odpowiedzi na pytania w internecie znalazłem kolejne pytania.

BPW

A czy wy wierzycie w wilkołaki? Podzielcie się tym.


"Ból po stracie jest tak silny, jak silna była więź"

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot
© 2021 by Ezoteryczny | Nasze oficjalne blogi: telekinezja.blogspot.com ezzoterycznie.blogspot.com| https://ezoteryczny.forumpolish.com/

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
znctg - ferajna11446jgv - limecola - forumoto - weightlessbutterfly